بايد در دشمني‌هاي رو در رو بصيرت داشته باشيم
47 بازدید
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، آيت‌الله حاج شيخ محي‌الدين حائري شيرازي در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز شيراز اظهار داشت: معاويه و يزيد به امام حسين (ع) و ياران او خارجي مي‌گفتند ولي او فرمود به‌ خاطر احيا دين خدا كه شده عليه يزيد قيام مي‌كنم چراكه ولي امر مسلمين بايد در بين مردم نسبت به خدا از همه مطيع‌تر باشد.
آيت‌الله حائري شيرازي افزود: خبرگان رهبري براي همين هستند كه مرتب به ولي امر و اطاعت او از خدا شهادت دهند.
وي گفت: خط قرمز يهوديان نژاد آنها است و ادعا دارند كه هيتلر عليه آنها كارخانه آدم‌سوزي راه انداخته از اين رو آمريكا در عراق آمده است تا كارخانه آدم سوزي مسلمانان را استارت بزند.
آيت‌الله حائري شيرازي اضافه كرد: در افغانستان و پاكستان و ديگر نقاط اسلامي هم همين‌طور و اينكه طالبان را بمباران مي‌كند براي اين است كه فشار كشتار طالبان بر شيعيان بيشتر شود.
استاد اخلاق در دولت دهم گفت: آمريكا مي‌خواهد با حمله به طالبان سمت و سوي ترورهاي آنها را عليه تشيع تغيير دهد.
عضو جامعه روحانيت شيراز افزود: ما بايد در دشمني‌هاي رو در رو بصيرت داشته باشيم و اگر بصيرت ضعيف باشد، سيدعلي كه نه، بلكه علي اميرالمؤمنين (ع) هم كه باشد كاري نمي‌تواند بكند.
وي افزود: ديديد كه از پيروزي علي (ع) چه شكستي راه انداختند و امروز با اين پيروزي حضور 85 درصدي مردم در انتخابات رياست جمهوري مي‌خواستند چه شكستي را بر نظام وارد كنند و چگونه ضربه بزنند.
امام جمعه موقت شيراز ادامه داد: نفوذي‌هاي لشكر معاويه قرآن به نيزه كردند تا پيروزي علي را منتفي كنند و مي‌گفتند ما براي قرآن مي‌جنگيديم اما الآن در جنگ با قرآن هستيم.
وي گفت: بصيرت در اين اوضاع و احوال نقش دارد و رهبري مكرر در مكرر مي‌گويد نخبگان و خواص بصيرت لازم را داشته باشند.
آيت‌الله حائري شيرازي افزود: مقالات و خطبه‌هاي رهبري را در جريانات اخير بخواهيد و بخوانيد و آموزش و پرورش نيز اين سخنان را جدي بگيرد.

آدرس اینترنتی