دشمن قصد دارد بدحجابي را از منکر بودن خارج کند
50 بازدید
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : 1389/01/28 :: خبرگزاری دانشجویان ایران
تعداد شرکت کننده : 0

يك عضو مجلس خبرگان رهبري تاكيد كرد: دشمن قصد دارد بي‌حجابي را از منکر بودن بيندازد تا نتوانيم آن را مورد نهي قرار دهيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل از مرکز خبرحوزه، آيت‌الله حائري شيرازي، در همايش مربيان، معاونين و رابطين انجمن‌هاي اسلامي مدارس که در مهديه جمکران برگزار شد، با اشاره به اهميت و جايگاه امر به معروف و نهي از منکر در قرآن و مباني اسلامي، تصريح کرد: تهاجم فرهنگي دشمن به معناي از معروفيت انداختن معروف و از منکر خارج کردن حرام است.

وي افزود: اساسا جنگ ما با آمريکا بر سر اين است که آن‌ها مي‌خواهند معروف‌هاي ما را با اينترنت و ماهواره از معروف بودن بيندازند و همچنين منکر را از منکر بودن خارج کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبري هدف دشمن از تهاجم فرهنگي را خدشه وارد کردن به اصل امر به معروف و نهي از منکر دانست و اظهار داشت: اگر فيلم سينمايي و تلويزيوني نتيجه‌اش اين شود که واجب معروف شود، اين يک فيلم فرهنگي است و اگر برعکس معروف را از معروفيت بيندازد و يا منکر و حرام را از منکر بودن بيندازد، اين فيلم غيرفرهنگي است.

وي در ادامه با انتقاد از جنايات آمريکا و کشورهاي غربي در جهان اسلام، گفت: امروز هولوکاست واقعي در عراق و فلسطين و افغانستان و پاکستان رخ مي‌دهد که روزي صدها نفر در کوره‌هاي جنگ‌افروزي کشورهاي استکباري مي‌سوزند، اما با اين حال مي‌بينيم که اين کشورهاي پرمدعا روضه هولوکاست مي‌خوانند.

اين استاد حوزه، در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برنامه‌ريزي دشمن مبني بر به دام انداختن برخي افراد با طعمه رياست طلبي، ابراز داشت: يک وقت دشمن، جوانان ما را با اعتياد شکار مي‌کند و يک وقت هم مي‌بينيم که همين گروه‌هايي که فتنه را در کشور ايجاد کردند و داراي خوي رياست طلبي هستند، شکار دشمن مي‌شوند.

وي همچينن اضافه کرد: انسان نبايد عزت خود را از بين ببرد، اما اين‌که انسان يک بار عزيز شود و يک بار عزتش را براي خدا انفاق کند واقعا ارزش دارد؛ مثل رهبر عزيزمان که در روز‌هاي آخر رياست جمهوري‌شان وقتي به ايشان گفتند که بعد از دوره رياست جمهوري چه مي‌کنيد ايشان فرمودند «اگر امام به من بگويد مسئول عقيدتي سياسي ژاندارمري يکي از روستاهاي سيستان و بلوچستان بشوم در اين باره به خود ترديد راه نمي‌دهم». اين مصداق انفاق عزت است و انفاق عزت، هديه و پيش‌کشي است که خداوند آن را حتما قبول مي‌کند.

آدرس اینترنتی